PL
Scroll Top
Logo Boca Botanica
Immunity

Boswellia serrata 65%

Kadzidłowiec

Ekstrakt z ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata) standaryzowany na zawartość 65% kwasów bosweliowych. Produkty Boca Botanica to synergicznie połączenie ekstraktu wraz ze sproszkowaną żywicą aby dostarczyć pełne spektrum działania rośliny.

Roślina ta wytwarza płynną substancję, która tworzy pachnący żółtawobrązowy olejek zwany olibanum, a jego najważniejszym przebadanym składnikiem są aktywne kwasy bosweliowe.

Boswellia serrata jest naturalnym preparatem o szerokim zastosowaniu i właściwościach pomocnych w utrzymaniu dobrej kondycji naszego układu odpornościowego, wspierającym mięśnie, stawy i produkcję kolagenu.

Kadzidłowiec indyjski od Boca Botanica w przeciwieństwie do produktów w tabletkach jest w formie kapsułek, dzięki czemu nie użyto żadnych sztucznych wypełniaczy.

KADZIDŁOWIEC (Boswellia serrata) - Roślina ta jest średniej wielkości drzewem o szarej korze i zielonych liściach. Znana również jak olibanum, shallaki lub indian frankincense. Boswellia serrata używana jest od setek lat w Ajurwedzie. Kadzidłowiec indyjski występują głównie na terenie Indii, Pakistanu i północno-wschodniej Afryki,gdzie początkowo można było go kupić jako składnik kadzidła. Później odkryto, że żywica ta posiada właściwości wspierające funkcje organizmu i zaczęto zażywać ją doustnie jako wsparcie o działaniu przeciwreumatycznym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Obecne badania wskazują, iż Boswellia serrata zawiera ważne substancje aktywne, takie jak kwasy bosweliowe (organiczne związki triterpenowe), a zwłaszcza kwas acetylo-11-keto-beta-boswelliowy (odpowidzialny za hamowanie aktywności mediatorów zapalnych np. 5-lipooksygenazy) oraz liczne olejki eteryczne będące źródłem unikalnych właściwości tej rośliny. Intensywne badania wykazują, iż kadzidłowiec indyjski może wspierać aparat ruchu, pomagając w produkcji kolagenu oraz wspierać funkcje sercowe, oddechowe oraz układu pokarmowego.

 

Skład Jedna kapsułka Dzienna porcja 2/3 kapsułki
Kadzidłowiec (Boswellia serrata) -
sproszkowana żywica
300 mg 600 / 900 mg
Kadzidłowiec (Boswellia serrata) -
ekstrakt standaryzowany
200 mg 400 / 600 mg
w tym kwasy bosweliowe 65% 130 mg 260 / 390mg
 

Producent: Biovitalic Sp. z o. o.

Suplement diety Kadzidłowiec masa netto 50g. Opakowanie: 100 kapsułek.

Składniki: sproszkowana żywica kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata), ekstrakt standaryzowany z żywicy kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata) (w tym 65% kwasów boswelliowych), otoczka kapsułki - żelatyna.

ZALECANE SPOŻYCIE I PRZECHOWYWANIE

  • Zalecana dzienna porcja konieczna dla uzyskania korzystnego działania:
    2/3 kapsułki dziennie wraz z posiłkiem.
  • Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
  • Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji.
  • Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.
  • Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
  • W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
  • W przypadku kobiet w ciąży, kobiet karmiących, lub osób stosujących leki - suplementacja powinna zostać skonsultowana z lekarzem.
  • Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej, w miejscach niedostępnych dla małych dzieci.
W mediach

Badania

KADZIDŁOWIEC (Boswellia serrata)

Kadzidłowiec to jedna z najbardziej znanych roślin orientalnych. Uzyskuje się ją z drzew Boswellia. Już sama nazwa wskazuje na jej wykorzystanie, czyli produkcję kadzideł. Już przed wiekami ludzie używali głównie w celu łagodzenia bólu i leczenia stanów zapalnych.


WŁAŚCIWOŚCI:

Kadzidłowiec (Boswellia serata) jest znany również pod nazwą kadzidło i olibanum. Istnieje wiele gatunków tej odmiany i pochodzą one z różnych zakątków świata. Żywica kadzidłowa przez wieki była uważana za roślinę o wielu właściwościach leczniczych [1]. Kadzidłowiec jest również ceniony w indyjskiej Ajurwedzie, gdzie był stosowany głównie jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy [2].

 

KATEGORIE DZIAŁANIA:

W dwóch badaniach klinicznych z udziałem pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów po podaniu ekstaktu z boswelii (5-loksyna - 100 mg lub 250 mg dziennie przez 3 miesiące) poprawił się ból i funkcjonalność stawów. Po 7 dniach leczenia wyższą dawką pacjenci zaczęli odczuwać poprawę [3,4]. Różne rodzaje wyciągu Boswellia zmniejszały ból i poprawiały funkcję kolana w trzech badaniach z udziałem 145 pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów [5, 6,7]. Kwasy bosweliowe zmniejszyły obrzęk i wykazywały działanie przeciwzapalne w badaniach prowadzonych na szczurach i myszach z chorobą stawów [2].

 

Krem zawierający kwasy bosweliowe na skórze twarzy doprowadził do znacznej poprawy fotostarzenia, szorstkość w dotyku i cienkich linii. Zauważono również zwiększoną elastyczność i zmniejszenie produkcji sebum u 15 kobiet [8]. W innym badaniu krem z 2% ekstraktem z Boswellia (dwa razy dziennie przez 5 tygodni) znacznie zmniejszył zaczerwienie skóry i podrażnienie spowodowane radioterapią. Zmniejszyło to potrzebę stosowania kremu z kortyzonem o 60% w porównaniu z placebo [9]. U 59 pacjentów z łuszczycą, łuskami lub podrażnieniem skóry ten sam produkt uspokoił skórę i poprawił objawy w 50-70% przypadkach [10].

 

Połączenie kwasu bosweliowego, betainy i mioinozytolu łagodziło ból piersi i zmniejszało łagodne grudki piersi (włókniak macicy) w badaniu 76 kobiet. Leczenie to zmniejszyło również gęstość tkanki piersi o 60% [11]. W innym badaniu 64 młodszych kobiet ta sama kombinacja zmniejszyła objętość łagodnych guzków piersi średnio o 18% (w porównaniu z 6% placebo) [12].

 

Boswellia już od wieków była stosowana w inhalacjach parowych, kąpielach i masażach w leczeniu kaszlu, kataru, zapalenia oskrzeli, co pokazuje jej korzystny wpływ na układ oddechowy [13].  Ponadto kwasy boswelliowe znajdujące się w kadzidle są odpowiedzialne za hamowanie biosyntezy leukotrienu, a zatem mogą zmniejszać i zapobiegać stanom zapalnym w wielu stanach przewlekłych, takich jak astma [14]. Żywica gumowa Boswellia serrata poprawiła objawy astmy oskrzelowej - takie jak trudności w oddychaniu, świszczący oddech w płucach i liczba ataków. Badanie było przeprowadzone z udziałem 40 pacjentów [14].  

 

Kadzidłowiec znacząco zwiększył poziom tzw. "dobrego" cholesterolu (HDL) we krwi, natomiast znacznie obniżył poziom "złego" cholesterolu (LDL), cukru i enzymów wątrobowych. Badania trwały 6 tygodni i zostały przeprowadzone wśród 60 pacjentów z cukrzycą [15]. Wyciąg z kadzidłowca zapobiegał wzrostowi poziomu glukozy we krwi oraz niszczeniu wysp trzustkowych i wynikającej z tego hipeglikemii w zwierzęcym modelu cukrzycy typu 1 [16]. U szczurów z cukrzycą doustne podanie Boswellia glabra i Boswellia serrata obniżyło poziom glukozy we krwi, cholesterolu, trójglicerydów i zapobiegło powikłaniom w nerkach i wątrobie [17, 18, 19].

 

Boswellia serrata przyczyniło się do zwiększenia progu bólu i jego tolerancji u 12 zdrowych ochotników [20]. Z kolei gatunek Boswellia sacra wykazał właściwości przeciwbólowe różnych modeli myszy [21].

 

Żywica kadzidłowca zawiera octan incensolu (IA) działa przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie, co wykazało badanie na myszach [22, 23].

 

Gatunek boswellia carteri wykazywał łagodne działanie kardioprotekcyjne i przeciwutleniające u zwierząt z zawałem serca [24]. W innym badaniu na szczurach kwas β-bosweliowy (BA) zapobiegał krzepnięciu krwi i chronił naczynia krwionośne przed uszkodzeniem [25].  

Najczęstsze pytania